Sarjatilanne 2017-2018 / Standings 2017-2018

HEL CX 2017–2018 Lopputulokset!

Listattuna jokaisen kategorian top10; kategoriaa klikkaamalla pääsee katsomaan koko sarjataulukon: kaikki osallistujat, pisteet, ajettujen kilpailujen lukumäärän, mukavampi formatointi, yksittäisten kilpailujen pisteet jne.!

HEL CX kiittää kaikkia osallistujia loistavista tapahtumista 🙂

Yleinen / Open

  1. Kare Eskola (Korson Kaiku)
  2. Samuli Visuri (CCH)
  3. Erkko Salonen (CCH)
  4. Antti Kuitto (Team EVOC)
  5. Dani Härginen (CCH/Finsad)
  6. Aleksi Maunula (Pelago Bicycles)
  7. Juho Saarinen (Lahden Pyöräilijät)
  8. Joel Jokinen (Lahden Pyöräilijät)
  9. Sasu Halme (Focus Halme Racing)
  10. Tero Tanninen (Team Larunpyörä Cérvelo)

N Elite / W Elite

  1. Susanna Laurila (Lahden Pyöräilijät)
  2. Emilia Lajunen
  3. Eerika Eerikäinen (Reaktor Stanga Racing)
  4. Aliisa Priha (Reaktor Stanga Racing)
  5. Heidi Onger (Team Toni & Toni)
  6. Lotta Siiriäinen (Reaktor Stanga Racing)
  7. Anniina Ahtosalo (Korson Kaiku)
  8. Katri Rantanen (CC Ilves)
  9. Maija Syrjä (AHH Cycling Team)
    • Tikku Heikkinen (2Cteam)
    • Mari Uotila

M Cat 2

  1. Jouko Virta
  2. Ilpo Mikonmäki
  3. Lasse Mikkola (CCH)
  4. Matti Mustonen
  5. Sebastian Swah
  6. Mikko Kivi
  7. Otto Selén
  8. Tuomas Plattonen
  9. Kari Pietikäinen (IK-32)
  10. Teemu Tomberg (Prologi)

N Cat 2

  1. Katri Rantanen
  2. Kajsa Sten (Team Helsingin Katse)
  3. Mari Uotila
  4. Tikku Heikkinen (2Cteam)
    • Anniina Ahtosalo (Korson Kaiku)
    • Aino Hämäläinen (Korson Kaiku)
    • Heidi Saarinen

 

M Cat 3

  1. Lasse Mikkola (CCH)
  2. Saku Saarimaa
  3. Timo Komulainen
  4. Aleksi Äijö (IBD Cycling)
  5. Teemu Tomberg (Prologi)
  6. Esa Kortetjärvi (Korson Kaiku)
  7. Teemu Rantsi
  8. Luc Weiler (Team Panda)
  9. Akseli Marttila (HePo)
  10. Sebastian Swahn

Junior M16

— ei osallistujia —

Junior N16

  1. Aino Hämäläinen (Korson Kaiku)
  2. Anniina Ahtosalo (Korson Kaiku)

Junior M14

  1. Emil Ijäs (Korson Kaiku)
  2. Antti Hämäläinen (Korson Kaiku)
  3. Onni Vaskimo (Akilles)
  4. Nicolas Grönlund (CCH)
  5. Nuutti Toivonen (Korson Kaiku)

Junior N14

— ei osallistujia —

Junior M12

  1. Nicolas Grönlund (CCH)
  2. Nuutti Toivonen (Korson Kaiku)
  3. Sander Sibul
  4. Jonatan Laanterä (Finnfalz-Rush Racing)
  5. Aatu Ylipelkonen (CCH)
  6. Alvar Sten
  7. Samuli Ylipelkonen
  8. Genrih Kireev (Korson Kaiku)
  9. Manu Siiriäinen
  10. Aaro Nieminen

Junior N12

  1. Heidi Antikainen (CCH)
  2. Elisabet Kapanen
  3. Ella Koivula (Korson Kaiku)

Voimanlähteenä WordPress.com.

Ylös ↑

%d bloggers like this: