Lahden HEL CX osakilpailun aikataulu 17.11. kisapäivälle on vahvistunut!

Tapahtumakutsu julkaistaan mahdollisimman pian, mutta sillä välin pääset suunnittelemaan saapumistasi Lahteen.

Lahden osakilpailun tapahtumakeskus sijaitsee rautatieaseman vieressä, Radiomäen urheilukentällä. Suosittelemme kaukomatkalaisia saapumaan paikan päälle junalla — ekologista ja näppärää, paikallisjunissa kun fillarit kulkevat ilmaiseksi.

PK-seudulta ja väliasemilta pääset Lahteen Z-paikallisjunalla tai suoraan InterCityn kyydillä.

Lappeenrannasta päin saapuminen InterCityllä on vielä edullisempaa. Pahan hintaista ei myöskään ole puksutella Riihimäeltä G-junalla 1870-luvulla liikenteelle avattua Riihimäki-Pietari rataa käyttäen.

Tsekkaa junaliput VR:n mobiiliappiksesta, tai verkkokaupasta:
https://shop.vr.fi/onlineshop/Welcome.do

TAPAHTUMAN AIKATAULU lauantaille 17.11:

9.00 Kisakanslia aukeaa ja rata avoinna harjoitteluun noin 25min

– 9:30 LÄHTÖ 1, Juniorit U8–U12, helpotettu rata (n. 15 min)

– 10:05 LÄHTÖ 2, Juniorit U14–U16 (n. 30 min)

(n. 10.35 rata avoinna harjoittelulle n 25min)

– 11:05 LÄHTÖ 3, M Cat 3, Harraste (n. 40–45 min)

(n. 12:00 rata avoinna harjoittelulle noin 25min)

– 12:35 LÄHTÖ 4, N Elite, N Cat 2 (n. 45 min)

(n. 13:30 Rata avoinna jälleen harjoittelulle, noin 25min)

– 14:05 LÄHTÖ 5, Yleinen, M Cat 2 (ajoaika n 55-60min)

Ryhmittäytymiset lähdön nimenhuutoon 5 min ennen starttia, jolloin tulee olla paikalla lähtöviivalla. Tarkista tapahtuma-aikataulu vielä kerran viimeistään päivää ennen saapumistasi.

Kuva: Lassi Häkkinen / Lahden kaupunki

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Google+ photo

Olet kommentoimassa Google+ -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Twitter-kuva

Olet kommentoimassa Twitter -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s

Voimanlähteenä WordPress.com.

Ylös ↑

%d bloggers like this: